Verslag selectie trainingsweekend
dinsdag 18 januari 2011

Hieronder volgt -een deels aangepast- van het verslag van het trainingsweekend van 8, 9 en 10 januari.

vrijdagmiddag
Het traditionele trainingsweekend tijdens de winterstop werd dit jaar in het Drentse Witteveen gehouden. Het plan om op vrijdag op de Drentse velden te trainen kon in de prullebak, omdat de sneeuw en vorst daar iets minder snel verdween dan in Honselersdijk. Daarom werd vrijdagmiddag eerst op de Strijphorst getraind, voordat de bus (gesponsord door de businesclub) naar het noorden kon afreizen.

De buschauffeur Fred (of was het nou Martin of Fled) was in de veronderstelling dat hij naar Veldhoven moest. Dat begon al goed, maar na alle reisdocumenten en reserveringen nog eens goed gecontroleerd te hebben, bleek dat we toch echt naar Witteveen moesten. Het leuke was dat deze Fred die morgen vroeg uit Meppel per trein was vertrokken om ons met een Westlandse bus richting Drente te vervoeren.

De sfeer zat er al direct goed in toen Fred bij het verlaten van Honselersdijk constateerde dat er geen drankjes aanwezig waren in de bus en voorstelde om bij de plaatselijke supermarkt het een en ander in te slaan. Honselersdijk was, wegens parkeer- en keerproblemen geen optie, waarop onze Fred richting Kwintsheul toog om daar een kilometerslange opstopping te veroorzaken en de buurtsuper een volle kassa te bezorgen. De reis verliep verder uitstekend en na enkele plaspauzes, filmpjes en files arriveerden we om circa half zeven in ons hotel.

In de eetzaal zaten onze groene concurrenten uit Naaldwijk. Ik noem ze de groenen omdat zij 2 dagen lang in hetzelfde (groene) trainingspak rondliepen. Na een echte sportmaaltijd (pasta met saus) te hebben genuttigd werden de kamers ingedeeld, waarna het dranketablissement met een bezoek werd vereerd. Onze Stef Stuntpiloot-organisator keek zijn ogen uit, nadat de uitbater zijn collectie Stef Stuntpiloot spelletjes toonde. In het Drentse werden namelijk hele competities SSP georganiseerd.

vrijdagavond
De drankjes en shotjes vloeiden rijkelijk, maar gelukkig had JJ (Jan Jicht) een sportquiz in elkaar gezet, waardoor iedereen weer een beetje kon bijkomen voor het vervolg van de avond. Het lot bepaalde de koppels, waarbij Jerry en Mourad een favorietenrol kregen toebedeeld, die zij overduidelijk waar maakten. De uitslag was:
1. Jerry en Morad (298 punten)
2. Tom van Schie en Frank (249 punten)
3. Moek en Michel (237 punten)
4. Tom L en Marcel (236 punten)
5. Jim Ophorst en Patrick (241 punten)

Na dit evenement ging iedereen zich sportief uitleven via biljarten, kaarten, SSP-en, blackjacken en pokeren. De overigen konden hun klasse aan de bar tonen. De relatie met de groenen werd sterk verbeterd door de vele onderlinge gesprekken. Pronk toonde zich de grootste fan door veel groengetinte shotjes naar binnen te werken. Omdat het eerste op zaterdag moest voetballen (het tweede was afgelast omdat de tegenstander te weinig spelers had) gingen de meeste eerste elftalspelers rond 01:00 uur naar bed.

vrijdagnacht
De overigen bleven nog wat langer hangen. Sommigen gingen op eigen gelegenheid richting de slaapkamers, anderen moesten ondersteund worden, maar uiteindelijk zat vrijwel iedereen om 09:15uur weer aan het ontbijt.

zaterdagmorgen
De eigenaar was zeer in zijn nopjes dat alle meegenomen artikelen weer in zijn bar waren terug bezorgd, maar was alleen niet te spreken over een aangevreten (groene) rollade. Toen onze Fred zijn bus richting Hoogeveen stuurde, waren de groenen lekker op een landweggetje aan het warmlopen om over 2 weken beslagen ten ijs te komen. Professionaliteit ten top.

In Hoogeveen aangekomen bij de tweedeklasser v.v. De Weide, keken we onze ogen uit bij het zien van de accommodatie. De velden waren niet top, het kunstgrasveld was vrijdagmorgen met behulp van hete lucht kachels sneeuwvrij gemaakt, maar de opstallen waren wonderschoon. De tribune en kantine waren verbluffend mooi en de ontvangst was super.

Onder niet ideale weersomstandigheden (het waaide hard) werd onder begeleiding van de plaatselijke fanfare (bestaande uit een trommel met Joey en de spelers van het tweede daarachter) en een schreeuwende lijp (Leo) met een v.v. De Weide-sjaal aan de wedstrijd begonnen. Na een 1-0 achterstand kwamen de mannen van Honselersdijk goed terug en via Mike werd het 1-1 (ruststand). Na de thee werd de goede tweedeklasser (met aspiraties om hogerop te komen) met de rug tegen de muur gezet. Goals van Mike, Morad en een wonderschone van Frank bepaalden de eindstand op 1-4.

Het tweede elftal en geblesseerden waren naar de plaatselijke bowling getrokken om daar toch nog enige inspanning te verrichten. Fred parkeerde de bus weer eens op een onmogelijke plaats, maar gelukkig hoeft de politie aldaar nog niet aan een bonnenquota te voldoen. De bowling was van een moderne makelij, want zelfs voetfouten werden bestraft. Niels Lobert behaalde uiteindelijk de hoogste score (in de buurt van de 180), Leo was toen al vervelend en zou dat de rest van het weekend blijven.

zaterdagmiddag
Na het bowlingavontuur reed Fred weer naar v.v. De Weide om het eerste elftal op te halen. Aanvoerder Morad bedankte op dat moment op een Honselersdijk-waardige manier het bestuur van de v.v. De Weide en stond waarschijnlijk even perplex toen een junk-look-a-like met v.v. De Weide-sjaal binnenkwam (Lief En Onschuldig, Leip En Onhandig,...). Gelukkig werd alles in juiste banen geleid en werd op goede wijze afscheid genomen van onze Drentse opponent.

Een toeristische route bracht ons weer in het hotel. De knorrende magen werden verrast met schalen vol vlees, hetgeen een goede bodem zou zijn voor de komende uren. Omdat het nagerecht niet door iedereen werd genuttigd, bleef een schaal vol vruchten wachten op een gebruiker. Dat niemand zich geroepen voelde om deze gezonde lekkernij vol vitamientjes te verorberen vond iemand doodzonde: er was immer voor betaald en hij ging er nog eens goed voor zitten. Alle vruchtjes (ca. 4 liter) gingen niet volgens de etiquette naar binnen, maar na een half uur proppen en slikken, was de schaal leeg. Dat de inhoud ook niet volgens de etiquette naar buiten kwam was geen wonder. Details zal ik jullie besparen.

zaterdagavond
In de hotelbar werden nog enkele drankjes genuttigd, voordat het centrum van Hoogeveen onveilig werd gemaakt. Om de onderlinge relatie niet te veel onder druk te zetten besloten de groenen naar Emmen af te reizen.

De ouderen bleven bij barman Arjen hangen en vermaakten zich opnieuw met SSP, biljarten en kaarten. ..... Moek heeft de woorden van onze voorzitter goed in zijn oren geknoopt (geen Calimero-gedrag: hij is groot en ik ben klein) en vertelde dat aan iedereen die dat (niet) horen wilde.

zondag
De volgende morgen mocht iedereen uitslapen. Onze super-sub-leider Ed gaf nog even een haarfijn verslag van de avond daarvoor (wat kan die vent lullen). Het ontbijt werd niet door iedereen gehaald, maar om 12 uur stond iedereen toch klaar om met de bus van onze Fred naar Honselersdijk te vertrekken. Fred Retteketet pakte halverwege de microfoon om te verklaren dat hij nog nooit zo gelachen had tijdens een weekend. Hij vond het een topweekend en kondigde aan dat hij op 22 januari bij de wedstrijd Westlandia-Honselersdijk aanwezig zou zijn om de oranjehemden aan te moedigen. Bij deze woorden (een topweekend) wil ik ook afsluiten.

De Club van Honsel wordt hierbij bedankt voor het sponsoren van de bus en de vereniging voor een deel van de totale kosten.

JJ

Advertentie

Prins Group